Самуел вкарва 2 TD, Пърди хвърля за най-добрите в кариерата си 368 ярда, докато 49ers победиха Seahawks с 28-16
AP News | 2023-12-11 | 02:24:20

САНТА КЛАРА, Калифорния (AP) — Deebo Samuel отбеляза гол при улавяне и бягане и San Francisco 49ers спечелиха техният 11-ти пореден мач в дивизия, побеждавайки Сиатъл Сийхоукс с 28-16 в неделя.

Самюел имаше втория си пореден мач с множество тъчдауни, за да изведе Сан Франциско (10-3) до ръба на победата обратно NFC West титли за първи път от 2011-12 г. Niners водят пред Seahawks (6-7) и Rams с четири мача с четири предстоят и държат тайбрека над Сиатъл.

Сиатъл загуби четири поредни мача за първи път от 14 сезона под ръководството на Pete Carroll и загуби пет поредни загуби от 49ers за първи път.

Дрю Лок хвърли два TD подавания в първия си старт от края на сезон 2021 г. на мястото на контузения Джино Смит, но не успя да се справи с мощните 49ers.

Кристиан Маккафри направи 72-ярдов пробег в първата игра от схватка за Сан Франциско, за да настрои кратък TD пробег от Джордан Мейсън. Брок Пърди и Самуел поеха оттам, след като Пърди хвърли ранно прихващане.

Той отговори, като уцели Самуел с дълбочина от 54 ярда през втората четвърт и отвори мача с TD пас от 44 ярда към Джордж Китъл през четвъртата четвърт, за да направи резултата 28-16. Самуел също вкара на кратко, след като беше атакуван при 1 на прием от 13 ярда.

Purdy завърши 19 за 27 за рекордните в кариерата си 368 ярда с два TD и едно прихващане, превръщайки се в четвъртия играч, който изпълнява поне 70% от подаванията си в седем поредни игри. Джо Монтана държи рекорда с осем през 1989 г. за Сан Франциско.

Purdy водеше балансирана офанзивна атака. McCaffrey завърши със 153 ярда от битка, Samuel имаше 150, а Brandon Aiyuk 126 – отбелязвайки едва третия път в историята на Niners, когато трима играчи имат поне 125 ярда в игра.

Лок получи стартовото кимване, след като Смит тества контузените си слабини няколко часа преди мача, преди да бъде изключен.

Лок започна бързо с пас от 31 ярда TD в началния удар към DK Metcalf с Меткалф изглежда, за да празнува, като изпрати съобщение на жестомимичен език.

Лок добави 25-ярдов удар към Колби Паркинсън в края на третата четвърт, за да намали дефицита до 21-16, но не успя да пребори Сиатъл.

Лок завърши 22 за 31 за 269 ярда с два TD и две прихващания.

ГОРЕЩ НАГРАД

Настроенията се разгоряха в края на четвъртата четвърт, след като Фред Уорнър пресече четвърто подаване на Лок, което доведе до схватка след страничен удар.

Уорнър и Меткалф бяха най-замесени, размениха удари и след това Меткалф грабна маската на Уорнър и не я пусна. Cornerback Deommodore Lenoir на Niners също се включи, като бутна Metcalf с две ръце и двамата играчи бяха изгонени.

ТРАВМИ

Seahawks: CB Devon Witherspoon (back) напусна играта през първото тримесечие и не се върна. ... CB Artie Burns (коляно) напусна през второто полувреме и не се върна.

49ers: CB Charvarius Ward (слабините) напусна играта през първата четвърт и не се върна. ... LB Oren Burks (коляно) и DT Javon Hargrave (колянно сухожилие) не се върнаха с контузия.

Сийхоукс: Домакин на Филаделфия на 18 декември.

49ers: Посещение на Аризона в неделя.